HotSpot

Hotspot(z angielskiego – gorący punkt) to otwarty i dostępny publicznie punkt dostępu umożliwiający dostęp do Internetu za pomocą sieci bezprzewodowej.

Hotspoty są instalowane najczęściej w hotelach, restauracjach, lotniskach, dworcach, uczelniach, centrach miast i innych miejscach publicznych. Umożliwiają one posiadaczom laptopów i palmtopów wyposażonych w bezprzewodową karte sieciową standardu 802.11 podłączenie się i dostęp do Internetu. Usługa czasami jest bezpłatna lub też płatność następuje za pomocą karty kredytowej lub zakupienia odpowiedniej zdrapki. Czasami też gdy dostęp jest bezpłatny ograniczony bywa zakres dostępnych usług na przykład tylko do strony WWW instytucji udostępniającej hotspot. źródło: wikipedia.pl
W przypadku naszego hotspota usługa jest całkowicie darmowa lecz ograniczona czasowo do 2 godzin, oraz blokowane są dodatkowo usługi p2p. Użytkownicy sieci ostrog.NET logując się swoim użytkownikiem i hasłem korzystać mogą z hotspota zgodnie ze swoim planem taryfowym. Przed zalogowaniem się do HotSpot`a prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Zalogowanie się jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
Nasze Hot@Spot`y są dostępne w Raciborzu: – Rynek Główny w Raciborzu – Starostwo Powiatowe – Hipermarket Auchan
Po wykryciu w dostępnych sieciach naszego hotspota o nazwie (SSID):HotSpot należy się z nim połączyć. Po połączeniu wpisujemy dowolny adres strony np. www.wp.pl. Powino pojawić się okno logowania do hotspota. Od tej chwili możemy korzystać z Internetu.
Przypominamy, że zalogowanie się do hotspota jest równoznaczne z akceptacją regulaminu. Zastrzegamy sobie prawo blokowania wybranych MAC adresów urządzeń, które naszym zdaniem naruszają zasady regulaminu.

Regulamin HotSpot Starostwo

Like Box